פנימייה לאחר אשפוז פסיכיאטרי – כל מה שחשוב לדעת

במציאות המורכבת של ימינו, הרבה מאוד ילדים נחשבים למתמודדי נפש ובהתאם להיותם כאלו, יתמודדו לא פעם ולא פעמיים עם אשפוז פסיכיאטרי. בעוד כי מדובר על מציאות אותה לא ניתן לשנות לגמרי, חשוב לציין כי ניתן לדאוג לכל אותם ילדים ליום שאחרי האישפוז והטיפול, כך שיוכלו להתאושש כראוי ולהשתלב בחברה בצורה מיטבית. בדיוק פה נכנסת לתמונה פנימייה לאחר אשפוז שמתאימה לנערים ונערות אלו שהתמודדו עם קשיים שונים. אז כיצד פנימייה לאחר אשפוז פועלת הלכה למעשה? מדוע ילדים זקוקים לה ומה עוד עליכם לדעת על נושא זה? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות לכל השאלות שיש לכם. 

 

מה המטרה של פנימייה לאחר אשפוז פסיכיאטרי?

בעת בה אנו מדברים על פנימייה פוסט אשפוזית, הרי שקודם לכן חשוב להבין מה המטרה העיקרית של פנימיות מסוג זה. למעשה, פנימייה זו נועדה בעיקר על מנת להעניק מעטפת טיפול ותמיכה לכל אותם בני נוער מתמודדי נפש, זאת על מנת שיוכלו לקבל את הטיפול המתאים להם ואת המענה לו הם זקוקים לאחר הטיפול הפסיכיאטרי במוסד אשפוזי. המטרה העיקרית של פנימייה לאחר אשפוז פסיכיאטרי היא למנוע מכל אותם בני נוער לחזור אל המצב בו הם היו נתונים קודם, כך שיוכלו להשתלב בחיי החברה, להיות עצמאיים ולחיות כהלכה את חיי היום יום שלהם. חשוב להדגיש כי מעבר לאותו אשפוז פסיכיאטרי, רוב בני הנוער שמגיעים לפנימיות אלו לא יוכלו לחזור אל הבית בו גדלו, וזאת בשל מספר סיבות שונות, בדרך כלל מאחר וההורים אינם מסוגלים לטפל בהם בצורה כוללת ומיטבית בהתאם למצב הנפשי והרגשי שלהם. 

 

למה לא פנימייה רגילה?

חשוב להבין כי פנימיה לאחר אשפוז פסיכיאטרי זו פנימייה שהצוות שפועל בה הוסמך במיוחד על מנת להעניק סיוע ומעטפת לנוער מתמודד נפש, כך שמדובר בעצם על פנימייה מותאמת במיוחד לאותם נערים, זאת בניגוד לפנימייה רגילה שלא תמיד תוסמך להתמודד עם אותם נערים והחיים המורכבים שלהם. במידה ואתם שוקלים פנימייה לנער או לנערה כדאי לוודא שהמוסד אליו אתם פונים מתאים לנער או לנערה וידע לתת את הכלים המתאימים להם.