הקשר בין רוגע וחופש לבריאות

הקשר בין הגוף החיצוני והפיזי לבין הנפש והפנימיות של האדם הוא קשר ידוע שכבר הוכח מזמן. כאשר הנפש רגועה ושלווה היא משפיעה על הגוף וגם התחושות הפיזיות טובות, מצב הרוח מרומם והבריאות טובה. זה עובד גם לכיוון ההפוך – כאשר הגוף בריא והאדם נמצא בבריאות איתנה – המורל שלו גבוה והוא מרגיש טוב מכל הבחינות. המסקנה המתבקשת היא שכאשר שומרים במקביל על הגוף והנפש – אפשר ליהנות מבריאות טובה, גם חיצונית וגם פנימית, גם פיזית וגם נפשית, פסיכולוגית ורוחנית. לשמור על הגוף נחשב לקל יחסית – חשוב לאכול אוכל בריא וטרי, לבצע פעילות גופנית על בסיס שגרתי וקבוע וכמובן להימנע מעישון או מצריכת מזון מעובד או מתועש. איך שומרים על הנפש ומה הקשר בין הקשר בין רוגע וחופש לבריאות? בהמשך הכתבה שלפניכם.

 

לעשות מה שאוהבים ונהנים ממנו

לכל אדם יש את מה שהוא אוהב לעשות, גורם לו להתרוממות הרוח ולתחושות של כיף והנאה. אלה בדיוק הדברים שהוא צריך לדבוק בהם ולבצע על בסיס קבוע על מנת לשמור על הנפש והרגש שלו במצב כזה שגם הגוף ייהנה ממנו והבריאות הפיזית תישמר. יש הרבה מה לדעת על התחום של אירועים ותיירות, גם בישראל וגם מחוצה לה וכל אחד יכול לשלב בשגרת היומיום שלו את אותן פעילויות שמשמחות אותו ועושות לו טוב על הלב והנשמה. צפייה בסרטים או סדרות בטלוויזיה, רחצה בים או בבריכה, קניית כרטיסים למופעים של אומנים או להקות, אכילה במסעדה או פשוט מפגש מהנה עם חברים. ברגע שכל אחד בוחר את הפעילות המהנה עבורו הוא יודע שהוא עושה כל שביכולתו על מנת לשמור על הבריאות שלו במצב הכי טוב שהוא יכול.

 

יציאה לחופשה

הקשר בין רוגע וחופש לבריאות מגיע מעצם התכנון של החופשה שמביא איתו הרבה מאד התרגשות וציפייה ועבור לא מעט אנשים הכיף מתחיל כבר בשלב הזה. בין אם מדובר בחופשה שיוצאת לפועל עוד זמן רב ובין אם זו חופשה ספונטנית שתקרה ממש אוטוטו – כך או כך יש למה לצפות ויש הרבה התרגשות. ברגע שיוצאים לחופשה הנפש מתנתקת משגרת היומיום. לא חושבים על העבודה, לא מוטרדים מעניינים של היומיום, עוזבים את הבית לכמה ימים, משנים אווירה וגם תפאורה. יש משהו מאד בריא בניתוק הזה ולא בכדי ההמלצה למי שסובל מעומס או לחץ הוא פשוט לעזוב הכל ולצאת לחופשה. גם אם קשה להתנתק ממטלות העבודה או המשפחה – הרי שהחופשה מחייבת את זה כי מתרחקים מהמחשב, מהבית וממקום העבודה וכך אפשר להתרכז במנוחה הרגשית, במציאת החוויות שמביאות איתן כיף גדול וכמובן בהנאה פשוטה ונעימה שמשמחת את הלב ומרוממת את הנפש.

 

חופשה כתרופה לבריאות

מכיוון שהחופשה מביאה איתה כל כך הרבה תחושות חיוביות, אופטימיות וטובות, הרי שהיא תשפיע גם על המצב הבריאותי והגוף יהיה במצב מצוין. אפשר יהיה לנשום נשימות עמוקות וטובות, להרגיש את כל השרירים רפויים ומשוחררים, לא יורגש שום לחץ בשום איבר או מערכת בגוף וכמובן שאפשר יהיה פשוט להרגיש טוב. לא צריך לחפש מתחת לאדמה סיבות ללחץ, מתח או עומס ואפשר פשוט ליהנות מתקופה טובה וחיובית, כזאת שמשרה רוגע על הגוף. כאשר יש סביב אותו אדם אנשים נוספים הרי שהרוגע והשלווה שהוא משרה יעברו גם אליהם והם יבינו שכדאי להם לשמור על שקט, נוחות ורוגע בעצמם וגם הם יוכלו ליהנות מבריאות נפשית, רגשית ופיזית טובה למשך הרבה מאד זמן.