שילוב רפואה קונבנציונאלית ורפואה משלימה – איך זה עובד?

בעוד כי הדעה הרווחת היא שרפואה משלימה נוגדת את כל העקרונות של הרפואה הקונבציונאלית, חשוב מאוד להדגיש כי בהרבה מאוד מקרים יהיה ניתן לראות שילוב רפואה קונבציונאלית ורפואה משלימה, זאת על מנת שיהיה ניתן להגיע אל הטיפול האופטימלי שייתן את התוצאות הטובות ביותר. למעשה, רפואה משלימה אמורה להשלים את הרפואה הקונבנציונאלית ולתמוך בה (ומכאן בעצם השם רפואה "משלימה"), בעיקר במצבים בהם המטופל סבור כי הטיפול הקונבציונאלי אינו מספיק על מנת שיהיה ניתן להגיע להקלה או ריפוי. אז איך שילוב רפואה קונבנציונאלית ורפואה משלימה עובד, האם זה מומלץ ומה עוד צריך לדעת על נושא זה? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות. 

 

איך רפואה משלימה עובדת?

בעת בה אנו מדברים על שילוב רפואה קונבציונאלית ורפואה משלימה, הרי שקודם לכן עליכם להבין בדיוק כיצד רפואה משלימה עובדת לפני שנדון על היתרונות הנהדרים הטמונים בדבר. למעשה, רפואה משלימה מאופיינת בגישה הוליסטית, לפיה לא קיימת הפרדה בין הגוף לנפש או בין מערכות הגוף השונות שכן, רפואה מסוג זה מתייחסת לאדם בתור אדם שלם. לפי עקרונות הרפואה המשלימה, אין לטפל בבעיות ומצבים רפואיים שונים באופן נקודתי, אלא להתמקד בבריאות הכללית של האדם מהבחינה הפיזית והנפשית כאחד, על מנת שיהיה ניתן לפתור את המצבים של המטופלים השונים על ידי פתרונות טבעיים כדוגמת צוף צמחים

 

מהם היתרונות של שילוב זה?

כאשר מדובר על שילוב רפואה קונבציונלית ורפואה משלימה, חשוב מאוד לציין כי קיימים מספר יתרונות לדבר. למעשה, באמצעות שילוב גישה הוליסטית אשר מציעה מגוון רחב מאוד של טיפולי גוף ונפש, יהיה ניתן לחזק את הגוף וכן גם לשפר את תפקודה של המערכת החיסונית באופן שמסייע להקל על מספר בעיות כדוגמת בעיות השמנה, בעיות וכאבים בגב, חולשה במערכת העיכול, חרדות, מיגרנות ועוד. במסגרת שילוב רפואה משלימה לא יהיה ניתן רק להקל מצבים רפואיים שונים שכן, המטרה העיקרית של גישה זו היא למנוע את החולי לגמרי, כך שהמטופל יוכל ליהנות מאורח חיים תקין.