פעילויות טובות לירידה במשקל

אחת ה“מלחמות" היותר קשות עבור אנשים רבים ביניהם ילדים, בני נוער, מבוגרים, נשים אחרי לידה ואפילו קשישים היא ה“מלחמה“ בירידה במשקל. אחת הסיבות לכך שאנחנו קוראים לזה מלחמה היא משום שלפעמים זה פשוט מייאש. יש לא מעט אנשים ששומרים על האוכל, מכניסים פעילות גופנית כחלק בלתי נפרד מהחיים שלהם ועדיין לא מצליחים לרדת, לפחות לא את כמות הקילוגרמים שהיו רוצים או מייחלים לעצמם. אחת הסיבות לכך, היא משום שזה לא תמיד מספיק להוסיף פעילות גופנית או לשנות קצת את התפריט, לפעמים מדובר בעניין של תפיסת עולם, דרך חיים. לכן, בחרנו להעניק לכם כמה טיפים שיכולים לעזור לכם לבצע פעילויות טובות לירידה במשקל.

 

חשוב שיהיה לכם כייף

זה לא פשוט וזו משימה מאתגרת מאוד, במיוחד עבור אנשים שבאים לבצע פעילות גופנית ממקום שהם חייבים לעשות את זה. הם מראש יודעים ומבינים שבלי זה הם לא ירדו במשקל, אבל וזה אבל גדול, כשבאים למשהו שחייב להיות חלק מהחיים שלנו בגישה שלילית, זה לא מחזיק. לכן, הטיפ הכי טוב שאתם יכולים לאמץ הוא בעצם להנות או לחפש פעילות מהנה. למשל, אם בחרתם לשחות, שלבו אוזניות אלחוטיות לשחייה שיאפשר לכם להאזין למוזיקה שאתם אוהבים. אם בחרתם לרוץ, בחרו נוף מדהים שיעשה לכם טוב על הנשמה בזמן הריצה כמו הים או הפארק.

 

פעילויות טובות לירידה במשקל – גישה בריאה לחיים

כאמור, כדי לרדת במשקל וגם לשמור על ההישגים שלנו לאורך שנים קדימה ולא לחזור למקום הקודם שבו היינו, אנחנו צריכים להבין דבר אחד פשוט. אנחנו צריכים לשנות הרגלים. אחד ההרגלים שאנחנו יכולים לשנות קשור בלעלות במדרגות. כלומר, במקום לבחור מעלית, אפשר לעלות ולרדת במדרגות וכך בעצם לשרוף קלוריות ולרדת במשקל יותר מהר. עוד דבר שאפשר לעשות הוא ללכת ברגל במקום לקחת אוטובוס, מונית או אפילו את הרכב, למשל שרוצים ללכת למקום מסוים כמו מסעדה, חבר או אפילו לעבודה.

 

ועוד כמה טיפים שיעזרו לכם לאמץ אורח חיים בריא יותר הכולל פעילות גופנית

  • בחרו מסגרת שאתם אוהבים, מתחברים אליה ותואמת את אורח החיים שלכם, למשל אם אתם אנשים שיותר פעילים בבוקר, בחרו להתאמן בבוקר ולהיפך.
  • נסו להתאמן עם חבר, חברה, ידיד או קרוב משפחה ותראו איך הרבה יותר קל להתמיד.
  • שאתם יוצאים לחופשה או חו“ל, מצד אחד הורידו ”רגל מהגז“, מצד שני כן נסו להישאר פעילים במידה מסוימת.
  • שלבו תזונה בריאה ושתיית מים כחלק מהניסיון לרדת במשקל, יש קשר ישיר בין השניים וכאשר שומרים על תזונה בריאה, איכותית וטבעית, קל יותר לרדת במשקל הגוף. המעיטו במתוקים, פחמימות, מלחים בכמות גבוהה. גם משקאות המכילים אלכוהול יכולים להוביל לעלייה דרסטית במשקל ו“לתקוע“ את תהליך הירידה במשקל.