טיפולים לשימור העור שכדאי להכיר

עור האדם הוא ללא ספק האיבר הגדול והמשמעותי ביותר הגוף האדם. כשאנחנו נוטים להתייחס לאיברי הגוף השונים, בדגש על החשיבות של איברים אלה על התפקוד התקני של הגוף שלנו, לרוב אנחנו נוטים לשכוח את העור שלנו, שכן בעיני רבים הוא נתפס בתור איבר לא חשוב. אולם, העור הוא אחד האיברים החשובים ביותר, ולא סתם הוא האיבר הגדול ביותר שמכסה את כל הגוף שלנו. העור, הוא חשוב להפרדה של המרחב הפנימי של הגוף שלנו, הפרדה שמאפשרת לגוף שלנו לקיים את כל התהליכים החשובים שמתבצעים בו. טיפולים לשימור העור, הם טיפולים חשובים שיכולים לסייע לנו לשמור על בריאות העור, ולמנוע הופעה של מחלות עור לא נעימות, שעשויות להשפיע על הגוף שלנו בדרכים לא נעימות בכלל. בשורות הבאות, נביא לידכם טיפולים טבעיים ושיטות שונות לשימור על בריאות העור שלנו.

על מחלות העור השונות

מחלות עור הן דבר נפוץ מאוד בעולם הרפואה המודרנית. כיום, אנחנו עדים למספר רחב של מחלות עור שונות, דבר שניתן לאבחון כאשר אנחנו מבחינים בסימפטומים בלתי רגילים שקשורים לעור הגוף שלנו. אטופיק דרמטיטיס טיפול טבעי, הוא דוגמה חיה לאחת ממחלות העור הנפוצות שקיימות בעולם, ולדרכי הטיפול הטבעיות שקיימות בה. טיפולים שונים לשימור העור, הם ללא ספק מה שיכול להרחיק את הופעת מחלות העור השונות, ולהעניק לכם עור גוף בריא יותר.

עצות כלליות לטיפול ושימור העור

  • רחיצה של העור במים פושרים, ושימוש בסבון לרחצה עדין ככל הניתן- מומלץ להימנע משימוש בסבונים ומוצרי רחצה המכילים מלחים המצויינים על האריזה בתור SLS, כלומר סולפטיים, אלו מזיקים ומייבשים את העור. כנ“ל לגבי מוצרים המכילים אלכוהול.
  • במידה שדיאודוראנט או בושם גורמים להופעה של אדמומיות או תחושה של אי נעמיות – הפסיקו להשתמש בו- תוכלו לעשות שימוש באבן או במוצרי ריח טבעיים על בסיס צמחים.
  • הגנו על העור שלכם ככל הניתן מקרני השמש – שעשויים לפגוע בו ולגרום להופעת מחלות עור. כבשו כובע, הרכיבו משקפי שמש, שימו קרם הגנה בכל פעם שאתם ניחשפים לשמש. אם אתם מתאמנים לעיתים קרובות ברכיבה על אופנים, שחיה או ריצה, העדיפו ביגוד. ספורט ארוך שיגן על עורכם.
  • נסו להגן על העור מקור או חום קיצוניים.
  • אם יש לכם בעיות עור כמו עור יבש, אקנה, כתמים כתוצאה מהשמש או הגיל, הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות לעצמכם הוא לגשת לקוסמטיקאית מומחית בהתאם לבעיה שאתם סובלים שתבצע עבורכם ועבור העור שלכם במיוחד, טיפול מתאים ואף תתאים לכם מוצרים שיעזרו לכם בבניית שגרת טיפוח ייחודית ומותאמת אישית רק לכם.

שמירה על עור הפנים והגוף עוזרת להפחית את הסיכוי לאינספור בעיות ומחלות עור, כולל סרטן העור ולכן יש לכך חשיבות רבה.