יישור שיניים והשפעתו על הביטחון העצמי

מי מאיתנו לא חולם על שיניים ישרות, יפות, אסתטיות ואם אפשר גם ”על הדרך“ שיניים לבנות. אין ספק כי מראה השיניים שלנו משפיע על כל הפה ומתוך כך גם על המראה של כל הפנים. טיפול יישור שיניים מיועד ליישור שיניים עקומות או מעוותות. חלק מהטיפולים כוללים יישור שן אחת או יותר, ואחרים כוללים את יישור השיניים העקומות בכל הפה. רופא השיניים משתמש בחומרים ובציוד הדרושים, כמו למשל בהרכבת גשר דנטלי ליישור השיניים מצד אחד של הפה לצד השני, ומעגן את הגשר במקומו.

יישור טבעי

גשרים דנטליים שמורכבים במהלך טיפול יישור שיניים אינויזליין, נראים טבעיים מאוד, כך שאף אחד לא יוכל להבחין בהם בזכות החומר השקוף שממנו הם עשויים. אם אתם מטפלים בגשר השיניים שלכם כראוי, הוא יכול להחזיק מעמד 15 שנים או יותר, ולאפשר לכם לדבר ולאכול בנוחות. יש כל מיני גישות ושיטות ליישר את השיניים ולכן לפני שאתם בוחרים מומחה לאישור שיניים, שווה לבדוק המלצות, להשוות בין כמה מומחים, אפילו אם ניתן לגשת באופן פיזי למרפאה ולברר לעומק איפה אתם הולכים לבצע את תהליך היישור. ברוב המקרים לא מדובר בטיפול אחד, אלא בתהליך ארוך טווח ששווה להיות מוכנים לקראתו.

מטרת יישור שיניים

לפני שנים, גשרים דנטליים נחשבו לאפשרות הטיפול העיקרית ליישור שיניים עקומות או מעוותות. הטיפולים המתקדמים של היום משיגים תוצאות שנשארות לטווח הארוך ומונעים שחיקה של עצם הלסת שעלולה להתרחש עם אפשרויות אחרות של החלפת שיניים.

גשר שיניים משמש כדי ליישר שיניים עקומות או מעוותות, ולמנוע נזק פיזי או הצטברות מוגלה. רופא השיניים יכול לתכנן גשר עם מספר שיניים מלאכותיות מחוברות במקרה הצורך, כך שהוא יושב על החניכיים כגוף מוצק, או שהוא מחובר בשיטה אחרת לשיניים משני צידי הפה.

למה ניתן לצפות מהטיפול?

הרכבת גשר שיניים מתבצעת בהליך פשוט למדי ונטול כאבים, במהלך שני מפגשי טיפול לפחות. במהלך מפגש הטיפול הראשון, רופא השיניים מכין את השיניים משני צידי הרווח. אם יש צורך בכיסוי כתרים, הרופא יבצע את ההכנה הדרושה ויעצב מחדש את השן על מנת ליצור מקום לכתר. בהמשך הוא ייצור תבנית של השיניים כדי לשלוח את הדגם למעבדה.

הצוות הטכני הרפואי במעבדה ישתמש בדגם כדי ליצור גשר מותאם אישית, שיתקבל בתוך מספר ימים. הטיפול מתבצע ללא כאבים מכיוון שרופא השיניים יזריק חומר הרדמה מקומי על מנת להרדים את העצבים בשיניים.

הרכבת גשר דנטלי

במפגש הטיפול השני, רופא השיניים ישייף את השיניים הקיימות ולאחר מכן יחזק את הגשר למקומו. בחלק מהמקרים, הרופא עשוי להשתמש תחילה בגשר זמני, שיאפשר לכם להעריך את ההתאמה והתחושה של הגשר בפה שלכם במהלך השבועות הקרובים.

אתם תתבקשו לשוב למפגש טיפול שלישי שבמהלכו רופא השיניים ייעץ לכם על ההתאמה, יבצע שינויים במידת הצורך, ולאחר מכן יחזק את הגשר לצמיתות למקומו.

החלמה וטיפול שיניים לאחר התקנת גשר

יתכן שתתרחש רגישות מועטה בשיניים שאליהן מחובר הגשר בימים שלאחר הטיפול. תופעה זו מתרחשת רק מפני שרופא השיניים שלכם הפעיל את העצבים בשיניים האלה במהלך הטיפול בהן.

יחד עם זאת, הגוף מסתגל במהירות, ובתוך זמן קצר תוכלו ללעוס, לדבר ולחייך בדיוק כמו שהייתם עושים עם שיניים טבעיות. עם טיפול נאות, גשר שיניים יכול להחזיק מעמד 15 שנים ולעתים הרבה יותר.

לסיכום, יישור שיניים תורם רבות גם לבריאות השיניים וגם לתחושה הכללית שלנו ולכן זו השקעה טובה לאורך זמן.