ממוגרפיה – איך להישאר רגועים לפני בדיקה גורלית

אף אישה אינה מתלהבת לפני ממוגרפיה, והאמת היא שנשים רבות דוחות או נמנעות מהבדיקה בשל חוסר הנוחות המאפיין אותה. אבל בדיקת סרטן השד משמעותית לשיפור שיעור גילוי הסרטן המוקדם. למעשה, מדובר באחת הבדיקות הכי חשובות שכל אישה צריכה לבצע בין אם באופן שגרתי, כחלק מבדיקות אותן היא מבצעת לאורך השנים, בין אם בשל סימנים כאלה או אחרים ובין אם בשל גורמים גנטיים הקשורים למשפחה שלה.

מאמר זה מציג את הטיפים הטובים ביותר שהופכים ממוגרפיה לפחות מלחיצה. אז בפעם הבאה שאת שוקלת לדחות את הבדיקה שלך, כדאי שתתגברי על הדאגות כדי לעבור את הבדיקה ברגיעה, לקדם את הבריאות שלך ולהימנע מהצורך בהליכים מורכבים יותר, כמו צנתור.

חשיבה חיובית בלבד

חשיבה חיוביות היא הבסיס לרוגע, שלווה ונינוחות גופנית – פיזית ונפשית גם יחד. חשוב להבין כי הנפש שולטת בגוף, לכן חשיבה חיובית מובילה לתחושות שמחה. אמירת ביטויים קטנים כדי להגביר את החשיבה החיונית שלך במהלך הבדיקה מסייעת בשמירה על רגיעה. מומלץ לחזור על מנטרות אישיות כמו "אני יכולה לעשות את זה", "אני חזקה", "אני בריאה". פעולה זו מרגיעה את העצבים שלך במהלך בדיקת ממוגרפיה. ניתן גם לתרגל. בשבועות או אפילו בימים שלפני הבדיקה מדיטציות או תרגילים של דמיון מודרך להעצמה אישית ולחיזוק הביטחון העצמי כדי שתגיעי לבדיקה כמה שיותר רגועה ועם היכולת לבצע תרגילי נשימות שיעזרו לך בזמן אמת.

מחממי ידיים

המכשיר שמבצע את הבדיקה עשוי להיות קר, מה שהופך את התהליך ללא נעים מעט. פתרון חכם לכך הוא להביא מחממי ידיים ולשפשף אותם בכל הגוף על מנת לחמם אותו. אם את מרגישה ממש חוסר נוחות בגלל הטמפרטורה, את יכולה לבקש להגביר את החום בחדר.

הקשבה לשיר אהוב

עמידה בחזה חשוף על מכשיר בזמן שאדם זר מצלם אותו, עשויה להיות מביכה. אפשר לשמוע קצת מוסיקה באוזניות על מנת להפחית את המבוכה, כי האזנה למוסיקה משפרת את מצב הרוח ומאפשרת לך להיות רגועה במהלך הבדיקה.

שימוש בקרם מרגיע

קרם מרגיע שימושי במקרה של חוסר נוחות בחזה במהלך בדיקת הממוגרפיה. מריחת הקרם על החזה חצי שעה או 45 דקות לפני הבדיקה, וניגובו לפני ההליך, הופך את הבדיקה לנעימה יותר. עדיין יתכנו תחושות פיזיות מטרידות מעט, אבל קרם ההרגעה מפחית אותן.

מעקב אחר הוראות הטכנאי

חשוב להקפיד לבצע את ההוראות לפני ואחרי בדיקת ממוגרפיה, ולעשות בדיוק מה שהטכנאי או הטכנאית אומרים, כמו להימנע משימוש בדאודורנט או קרמים.

מוצרים אלו עלולים לגרום לכתמים על סרט הצילום ולהוביל לצורך בבדיקה נוספת אם הצילומים אינם נכונים, וסביר להניח שאף אישה אינה מעוניינת לעבור בדיקת ממוגרפיה נוספת מיד לאחר הבדיקה שבוצעה.

התייחסות לממוגרפיה כאל בדיקה שגרתית

חשוב להתייחס לממוגרפיה כאל בדיקה שגרתית, כמו בדיקות גופניות שנתיות או טיפול שיננית חצי שנתי. מומלץ להתייחס לבדיקה כחלק נורמלי והכרחי מאוד מהטיפול הרפואי המתוכנן הקבוע שלך.

בחירת מרכז בדיקות ממוגרפיה הטוב ביותר האפשרי, עם מוניטין מצוין

בבחירת מרכז הדמיה שמבצע בדיקות ממוגרפיה, מומלץ לבחור מרכז ותיק עם מוניטין מצוין, שמעסיק צוותים מומחים וכולל ציוד טכנולוגי מתקדם, כך שתוכלי להיות בטוחה בתוצאות הבדיקה שלך, מה שיאפשר לך להיות רגועה במהלך הבדיקה.

בשורה התחתונה

הקפדה על טיפים אלו מסייעת ברגיעה ותחושה נוחה במהלך בדיקת ממוגרפיה. חשוב לזכור שבדיקה זו חיונית לבריאותך וכל אי נוחות היא זמנית בלבד.