פסיכולוגיה

חקר המוח וההתנהגות. זוהי דיסציפלינה אקדמית ומדע מיושם המבקש להבין יחידים וקבוצות באמצעות קביעת עקרונות כלליים וחקירת מקרים פרטניים.

חקר המוח וההתנהגות. זוהי דיסציפלינה אקדמית ומדע מיושם המבקש להבין יחידים וקבוצות באמצעות קביעת עקרונות כלליים וחקירת מקרים פרטניים. חוקר מקצועי נקרא פסיכולוג ויכול להיות מסווג כמדען חברתי, התנהגותי או קוגניטיבי. פסיכולוגים מנסים להבין את תפקיד הפונקציות הנפשיות בהתנהגות אישית וחברתית, ואף לחקור את התהליכים הפיסיולוגיים והביולוגיים העומדים בבסיס פונקציות והתנהגויות קוגניטיביות.

מונחים קשורים:           

מדע פסיכולוגי. מחקר המוח, ההתנהגות והיסודות הביולוגיים שלהם. תחום זה כולל מחקר בסיסי עם בני אדם כמו גם מחקר יישומי המבקש לשפר את הבריאות והרווחה של יחידים, קבוצות וחברות. מדענים פסיכולוגיים משתמשים במגוון נרחב של שיטות מחקר ולעיתים קרובות עובדים בשיתוף פעולה עם מדענים בדיסציפלינות אחרות.

בדיקת אישיות. זוהי הערכה מקיפה של האישיות, המאפשרת הבנה עשירה בהרבה של הזהות האישית.

פסיכותרפיה. הענקת תמיכה נפשית בשילוב עם ייעוץ מקצועי. טיפול פסיכולוגי מתחיל בחיבור אישי בין אנשים. באמצעות גישות טיפוליות, כלים מעשיים, ידע תיאורטי וניסון, ניתן לסייע למטופלים להתמודד באופן טוב ויעיל יותר עם הקשיים הרגשיים עימם הם מתמודדים. טיפול פסיכולוגי ניתן על ידי פסיכולוג קליני, מטפל פסיכולוגי לילדים, יועץ פסיכיאטרי, ומטפל קוגניטיבי התנהגותי.

פסיכולוגיה התפתחותית. מאמר זה מסביר את ההתפתחות הפסיכולוגית של נפש האדם מגיל הילדות עד לבגרות כתהליך דיאלקטי רב תהפוכות המגיע לבסוף לפתרון כזה או אחר. מאמר זה מתבסס על שיטות הלמידה של פרידריך הגל, והפסיכו אנליסט זיגמונד פרויד.

באותו נושא