פדופיליה

הפרעה פסיכיאטרית שבמהלכה מבוגר או מתבגר חווה משיכה מינית עיקרית או בלעדית לילדים טרם גיל ההתבגרות, בדרך כלל בני 11 או צעירים יותר. כאבחנה רפואית, הקריטריונים הפרטניים להפרעה מופנים כלפי ילדים בטרום גיל ההתבגרות.

הפרעה פסיכיאטרית שבמהלכה מבוגר או מתבגר חווה משיכה מינית עיקרית או בלעדית לילדים טרם גיל ההתבגרות, בדרך כלל בני 11 או צעירים יותר. כאבחנה רפואית, הקריטריונים הפרטניים להפרעה מופנים כלפי ילדים בטרום גיל ההתבגרות. אנשים שמאובחנים עם פדופיליה צריכים להיות לפחות בגיל 16, אך מתבגרים חייבים להיות בני חמש שנים יותר מהילד שטרם הגיע לבגרות, על מנת שניתן יהיה לאבחן את ההפרעה כפדופיליה.

מונחים קשורים:           

פדופיליה כהפרעה ולא כפשע. ילדים רבים חווים חיבה עזה לחבר בן גילם. סביר להניח, שככל שילד מתבגר, החיבה שלו מתפתחת ומתמקדת בבני קבוצות גיל אחרות. אך כשהמצב אינו משתנה, ומתבגר או מבוגר ממשיך לפתח משיכה לילדים צעירים, מדובר בפדופיליה. מאמר זה מסקר את מאפייני התופעה כהפרעה פסיכיאטרית ומבדיל אותה מפשע.

הקהילה הרפואית שוקלת פדופיליה כהפרעה נפשית. האגודה האמריקנית לפסיכיאטריה (APA), כללה פדופיליה במדריך לאבחון וסטטיסטיקה של הפרעות נפשיות, בשנת 1968.

טיפול בפדופיליה. זוהי אינה התמכרות מינית, אם כי פדופילים יכולים להיות מכורים לצורות התנהגות מינית עבריינית המופנית כלפי ילדים. הטיפול המסורתי להפרעה זו הוא מניעה, המבוססת על סיוע לאנשים הסובלים מהתמכרות זו, בכישורי התמודדות לסיוע בהתפתחות מצבי סיכון גבוהים.

התפתחות הפדופיליה העולמית. מאמר המסקר את השפעת התקשורת והעיתונות בארץ ובעולם כתרומה להתפתחות ההפרעה.

באותו נושא