סכיזופרניה פרנואידית

הסוג הנפוץ ביותר של סכיזופרניה, המוגדרת כמחלת נפש כרונית שבה אדם מאבד קשר עם המציאות.

זהו הסוג הנפוץ ביותר של סכיזופרניה, המוגדרת כמחלת נפש כרונית שבה אדם מאבד קשר עם המציאות. סכיזופרניה מחולקת לתת מצבים המבוססים על התסמינים העיקריים בעת ההערכה. המצג הקליני הוא תמונה הנשלטת על ידי מחשבות שווא יציבות יחסית, לעיתים קרובות של רדיפה, המלוות בדרך כלל בהזיות, במיוחד מהמגוון השמיעתי, שמיעת קולות והפרעות תפיסה.

תסמינים אלו עשויים להיות בעלי השפעה עצומה על התפקוד ועלולים להשפיע לרעה על איכות החיים. סכיזופרניה פרנואידית היא מחלה לכל החיים, אך עם הטיפול הנכון, אדם הסובל מהמחלה יכול לחיות חיים באיכות גבוהה יותר.

מונחים קשורים:           

סימני ותסמיני סכיזופרניה פרנואידית. המטופל חווה אשליות יציבות יחסית, לעיתים קרובות פרנואידיות, המלוות בדרך כלל בהזיות שמיעת דברים שאינם קיימים, והפרעות תפיסתיות. חלק מהתסמינים אינם בולטים וכוללים הפרעות מרצון, השפעות, דיבור וקטטוניה.

התערבות בסכיזופרניה פרנואידית. מחשבות פסיכוטיות הן מחשבות הזויות ודמיוניות. לא ניתן להעביר לאדם הסובל מהפרעה זו נקודת מבט חוקית. במידה מסוימת, נקבע באופן מסורתי בתחום בריאות הנפש שאין לאשר אמונות פסיכוטיות של סכיזופרן. לעומת זאת, מספר רופאים מאמינים כי התמדה בטיפול פסיכולוגי משפרת את המצב.

באותו נושא