משיכה מינית

תשוקה מינית או איכות מעוררת עניין. אטרקטיביות מינית או סקס אפיל היא יכולת אדם למשוך את העניין המיני או הארוטי של אדם אחר, והוא גורם במין בחירת בן זוג.

מצב זה מבוסס על תשוקה מינית או איכות מעוררת עניין. אטרקטיביות מינית או סקס אפיל היא יכולת אדם למשוך את העניין המיני או הארוטי של אדם אחר, והוא גורם במין בחירת בן זוג. המשיכה עשויה להיות פיסית או קשורה לאיכויות או תכונות של האדם.

המשיכה עשויה להיות קשורה לאסתטיקה של אדם, תנועות קול, או ריח, בנוסף לגורמים אחרים. המשיכה עשויה להיות מוגברת באמצעות קישוטים, בגדים, בושם, גובה, שיער, סגנון וכל דבר שמושך את העניין המיני של אדם אחר. מצב זה עשוי להיות מושפע אף מגורמים גנטיים, פסיכולוגיים, תרבותיים, אישיים או בהקשר של איכויות אחרות, אמורפיות יותר.

מונחים קשורים:           

אובייקטיפיליה. נטייה מינית המתמקדת בחפצים דוממים מסוימים. אנשים עם העדפה זו עלולים להביע רגשות משיכה חזקים, אהבה ומחויבות לפריטים או מבנים מקובעים מסוימים. עבור חלק, מערכות יחסים רגשיות מיניות או אפילו קרובות עם בני אדם הם בלתי נתפסים. אנשים עם הפרעה זו עשויים להאמין באנימיזם, ולהתבסס על האמונה שלאובייקטים יש נשמות, מודעות ורגשות הדדיים, וכי הם מסוגלים לתקשר.

גרוטופיליה. זוהי נטיית גיל ארוטית, במהלכה אדם חש עוררות מוגברת כלפי קשישים, וכך הוא נמצא בקצה השני של הספקטרום מפדופיליה.

משיכה מינית לקולות. בעוד שרוב המשיכות המיניות סובבות מראה חזותי, ראיות מדעיות מצביעות על חשיבות הקולות במשיכה מינית. קולות מתקשרים מידע חברתי וביולוגי רב, המהווה מקור משיכה עז לא פחות ממראה עיניים.

מיניות מוחפצת. מאמר העוסק במשמעות המשיכה המינית והשפעתה על חיי היומיום והתרבות.

באותו נושא