טיפול במוסיקה

שימוש קליני מבוסס ראיות של התערבויות מוסיקה להשגת מטרות אישיות בתוך קשר טיפולי על ידי איש מקצוע יצירתי שהשלים תכנית מאושרת לטיפול במוסיקה.

זהו שימוש קליני מבוסס ראיות של התערבויות מוסיקה להשגת מטרות אישיות בתוך קשר טיפולי על ידי איש מקצוע יצירתי שהשלים תכנית מאושרת לטיפול במוסיקה. שיטה זו משמשת בתוך קשר טיפולי כדי לענות על צרכים פיסיים, רגשיים, קוגניטיביים וחברתיים של מטופלים.

לאחר הערכת נקודות החוזק והצרכים של כל מטופל, המטפל המוסמך במוסיקה מספק טיפול מצוין כולל יצירה, שירה, נגינה או האזנה למוסיקה. באמצעות מעורבות מוסיקלית בהקשר הטיפולי, יכולות המטופל מתחזקות ומועברות לאזורים אחרים בחיים.

הטיפול במוסיקה מספק גם אפיקי תקשורת יעילים למטופלים המתקשים לבטא עצמם במילים. מחקר טיפול במוסיקה תומך ביעילותו בתחומים רבים כגון: שיקום פיסי כולל הקלת תנועה, הגברת המוטיבציה של המטופל להיות מעורב בטיפול, הענקת תמיכה רגשית למטופל ובני משפחתו, ומתן פורקן לביטוי רגשות.

מונחים קשורים:           

טיפול במוסיקה לאוטיזם. עדיפות שיטות הטיפול במוסיקה לאוטיזם מתמקד בתחומי מודעות והכרה, כולל חינוך ומודעות לתפקיד המטפל במוסיקה בצוותים בין תחומיים של שיתוף פעולה באנשים הסובלים מאוטיזם.

שיטות טיפול במוסיקה. מטפלי מוסיקה משתמשים בהתערבויות ושיטות זמינות לריפוי, השבת האיזון לחיים, וחיים עם מוגבלויות ומחלות מסכנות חיים. מאמר זה מפרט חלק מההתערבויות הידועות או החדשות יותר המפותחות לאנשי מקצוע.

טיפול במוסיקה לאלצהיימר. למוסיקה יש כוח, במיוחד עבור אנשים הסובלים ממחלת האלצהיימר ודמנציה. הטיפול עשוי לעורר תוצאות משכנעות אפילו בשלבים מאוחרים של המחלה.

טיפול במוסיקה לדיכאון. מאמר זה מספק ממצאי מחקר המוכיחים את יעילות השיטה להקלת דיכאון, בשילוב עם גישות טיפול אחרות.

טיפול בתנועה. מאמר אודות המאפיינים והיתרונות של טיפול בתנועה להקלת מצבים רפואיים ונפשיים, וכיצד ניתן לממש את ערך הטיפול באמצעות תנועה.

באותו נושא