טיפול בדיכאון

האפשרויות הזמינות כוללות טיפול פסיכולוגי, טיפול תרופתי או טיפולים לשינויים בריאים באורח החיים.

אדם הסובל מדיכאון חש כאילו לעולם לא ישתחרר מהצל הכבד המעיב על חייו. יחד עם זאת, גם הדיכאון החמור ביותר ניתן לטיפול. לכן אם הדיכאון מפריע לחיים, יש לבקש עזרה, וללמוד על אפשרויות הטיפול השונות בדיכאון על מנת להחליט מהי הגישה המתאימה באופן אישי. האפשרויות הזמינות כוללות טיפול פסיכולוגי, טיפול תרופתי או טיפולים לשינויים בריאים באורח החיים. כל הטיפולים יעילים ומסייעים לאדם להתגבר על הדיכאון ולשוב לחיים בריאים, מאושרים, תקינים ונורמליים.

מונחים קשורים:           

הנחיות לטיפול בדיכאון. האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית (APA) מספקת המלצות מבוססות ראיות להערכה וטיפול בהפרעות פסיכיאטריות. מאמר זה מפרט את ההנחיות שנועדו לסייע בקבלת החלטות קליניות באמצעות הצגת שיטות טיפול במטופל, שפותחו באופן שיטתי בפורמט סטנדרטי.

גרייה מוחית. סוג של טיפול המבוצע על ידי זרם חשמלי קל המפיג תופעות לוואי שליליות ויעיל כטיפול פוטנציאלי לדיכאון, כפי שנקבע על ידי מספר מחקרים.

נטורופתיה לטיפול בדיכאון. זוהי שיטה חדשה הכרוכה בעלות נמוכה יותר לטיפול בדיכאון, ומבוצעת על ידי אימון לפעילויות חיוביות. מאמר זה מסביר את השיטה שנחקרה במשך עשרות שנים בפסיכולוגיה חברתית.

טיפול בדיבור לדיכאון. רוב מומחי בריאות הנפש מסכימים כי טיפול זה הוא הטוב לדיכאון. סוגי טיפול בדיבור כוללים טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול בין אישי וטיפול פסיכודינמי. כקבוצה, צורות אלו של טיפול בדיכאון נקראות פסיכותרפיה. סוגים אחרים של טיפולים טבעיים לדיכאון המשמשים לעיתים קרובות כוללים תוספי תזונה, פעילות גופנית, מדיטציה ודיקור.

טיפול בדיכאון. מאמר זה מפרט את שיטות הטיפול הפסיכולוגי להקלת ומניעת סוגי הדיכאון השונים.

טיפול פסיכולוגי. מאמר זה מסביר את חשיבות הגברת מודעות הציבור לטיפול פסיכולוגי.

באותו נושא