זיגמונד פרויד

נוירולוג אוסטרי הידוע כיום כאב הפסיכואנליזה. פרויד הוסמך כרופא לרפואת נפש באוניברסיטת וינה בשנת 1883, ולאחר מכן ביצע מחקר לשיתוק מוחין, אפזיה ונוירואנטומיה מיקרוסקופית בבית החולים הכללי בווינה.

נוירולוג אוסטרי הידוע כיום כאב הפסיכואנליזה. פרויד הוסמך כרופא לרפואת נפש באוניברסיטת וינה בשנת 1883, ולאחר מכן ביצע מחקר לשיתוק מוחין, אפזיה ונוירואנטומיה מיקרוסקופית בבית החולים הכללי בווינה. בשנת 1885 הוא מונה למרצה בנוירופתולוגיה ובשנת 1902 הפך לפרופסור לפסיכואנליזה.

מונחים קשורים:           

'פשר החלומות' של פרויד. בשנת 1897, פרויד הבחין שחלומות משמעותיים בניתוח חולים נוירוטיים והיסטריים. מאמר זה מפרט את תרומת וחשיבות ספרו המעודדת אנשים למצוא אסוציאציות חופשיות, לדבר על כל מה שעולה בדעתם, ולקשר את השפעת חלומותיהם על המציאות.

התאוריה של פרויד. זיגמונד פרויד חקר את המוח האנושי באופן יסודי יותר מכל מדען אחר לפניו. מאמר זה מספר על תרומתו העצומה של פרויד לפסיכולוגיה, השפעתו על המאה העשרים, ומורשתו הנצחית על עולם הפסיכולוגיה, האמנות, הספרות, ואפילו שיטות החינוך.

אוניברסיטת זיגמונד פרויד. זוהי אוניברסיטה פרטית הממוקמת בווינה, אוסטריה, שהוכרה על ידי מועצת ההסמכה האוסטרית באוגוסט 2005. מאמר זה מרפט את תחומי מדעי האדם הנלמדים באוניברסיטת זו, כולל התמחות בפסיכותרפיה, מדע ופסיכולוגיה.

באותו נושא