התפתחות מוסרית

בתחום זה, מוסר מוגדר כעקרונות טיפול ביחס לצדק, רווחה וזכויות. הבנת מוסר מתבצעת באמצעות מדידת האמונות, הרגשות, העמדות וההתנהגויות של אנשים, התורמות להבנה המוסרית.

זוהי הופעה, שינוי והבנת מוסר מינקות לבגרות. בתחום זה, מוסר מוגדר כעקרונות טיפול ביחס לצדק, רווחה וזכויות. הבנת מוסר מתבצעת באמצעות מדידת האמונות, הרגשות, העמדות וההתנהגויות של אנשים, התורמות להבנה המוסרית.

תחום זה חוקר את התפקיד של אנשי מקצוע בתחום החינוך, והורים, בהתפתחות מוסרית, כמו גם את תפקיד המצפון, הערכים, הסוציאליזציה, השפעות תרבותיות, אמפתיה, אלטרואיזם, והתפתחות חיובית. העניין במוסר משתרע על פני תחומים רבים כגון פילוסופיה, כלכלה, ביולוגיה, מדעי המדינה והתפתחויות בפסיכולוגיה כגון התפתחויות חברתיות, קוגניטיביות ותרבותיות. מחקר התפתחות מוסרית פסיכולוגית מתמקד בשאלות של מקורות ושינוי במוסר במהלך החיים.

מונחים קשורים:           

התפתחות המוסר על פי קולברג. לורנס קולברג הסכים עם התיאוריה של פיאז'ה לגבי התפתחות מוסרית באופן עקרוני, אך פיתח יותר את הרעיון. מאמר זה מפרט את הטכניקה בה השתמש קולברג לניתוח אנשים המעורבים בדילמות מוסריות, צורות חשיבה, זכויות וטיפול שאינו הוגן בהתפתחות מוסרית.

התפתחות המוסר במבוגרים. אנשים חושבים על היבטים נכונים ושאינם נכונים ומשנים את תפיסת המוסר שלהם ככל שהם מתבגרים. מאמר זה מפרט את תאוריית התפתחות המוסר, כולל השלבים העיקריים שלה.

תיאוריית התפתחות המוסר. מאמר זה מפרט את השלבים של התפתחות תיאוריית המוסר, משנת 1958 ועד היום.

חינוך מוסרי. תחום זה הופך להיות פופולארי יותר ויותר בתחומי פסיכולוגיה וחינוך. מאמר זה מפרט את שיקולי תפקיד בתי הספר המשמעותיים להתפתחות המוסרית של בני נוער, חילוקי הדעות, ושיטות המחקר.

באותו נושא