התעללות רגשית

התעללות רגשית עשויה להתרחש בין הורה לילד, בעל ואישה, בין קרובי משפחה ובין חברים.

זהו מצב חמקמק. שלא בדומה להתעללות פיסית, אנשים הסובלים מהתעללות זו עשויים לעיתים שלא לדעת אפילו שהמצב מתרחש. זה יכול להיות מזיק יותר מהתעללות פיסית, כי זה מערער את מה שאדם חושב על עצמו. זה עשוי לשבש את כל מה שאדם אמור להיות, כשהוא מאפשר למשהו שגוי להגדיר אותו. התעללות רגשית עשויה להתרחש בין הורה לילד, בעל ואישה, בין קרובי משפחה ובין חברים.

מונחים קשורים:           

תסמיני התעללות רגשית. התעללות זו מבוצעת עם מילים, עמדות או מעשים המופנים כלפי קורבן תמים. מאמר זה מפרט את הגורמים להתעללות זו הסימנים אותם יש לחפש והתסמינים הנוכחים.

מבחן התעללות רגשית. אתר Healthy Place מספק מבחן לבדיקה עצמית המאפשר לאדם לגלות אם הוא עובר התעללות רגשית. עם התוצאות, ניתן לגשת לקבלת טיפול מקצועי.

התעללות רגשית במשפחה. מצב זה אינו תמיד מובן מאליו, ולמעשה עשוי להיות ערמומי או עדין. מאמר זה מסביר את ההבדל בין ויכוחים רגילים במשפחה לבין התעללות אמיתית בתוך מערכות יחסים משפחתיות.

השפעות פיסיות של התעללות רגשית. זוהי הזנחה מתמשכת של ילד העלולה להזיק לבריאותו הרגשית. מאמר זה מפרט את שיטות האבחון והתסמינים אותם ניתן לגלות אצל ילד העובר התעללות או הזנחה רגשיים.

התעללות רגשית בנשים. אלימות מילולית והתעללות רגשית במערכות יחסים גורמות לנזקים פסיכולוגיים שעשויים להיות משתקים. מאמר זה מפרט את סוגי ההתעללויות הרגשיות בנשים, וכיצד ניתן לזהות את התסמינים.

באותו נושא