הרטבת לילה

כשילדים בין הגילאים ארבע עד חמה עדיין מרטיבים את המיטה באופן קבוע, המוגדר כלפחות פעמיים בשבוע, מדובר בהפרעה המצריכה טיפול מקצועי.

זהו מצב מדאיג ומתסכל, אך נפוץ בקרב ילדים המרטיבים את המיטה בטעות במהלך הלילה. בעיה זו נפתרת בדרך כלל מעצמה עם הגיל. אך ככל שהילד מתבגר, הבעיה הופכת להיות פחות נפוצה. כשילדים בין הגילאים ארבע עד חמה עדיין מרטיבים את המיטה באופן קבוע, המוגדר כלפחות פעמיים בשבוע, מדובר בהפרעה המצריכה טיפול מקצועי.

מונחים קשורים:           

הרטבת לילה בקרב מבוגרים. מצב זה מוגדר כאובדן השליטה על שלפוחית השתן במהלך הלילה. מאמר זה מסביר את התופעה בקרב מבוגרים, הגורמים, התסמינים וההשלכות.

הרטבת לילה בגילאי ארבע. מצב זה נקרא אף הרטבה לילית שאינה רצונית במהלך הלילה, בגילאים בהם צפויים הילדים להישאר יבשים. מאמר זה מסביר את הגורמים להרטבת לילה בקרב ילדים בוגרים, התסמינים ושיטות הטיפול.

טיפולים להרטבת לילה. רוב הילדים חדלים מהרטבת המיטה עם ההתבגרות, אך בינתיים קיימים מספר טיפולים זמינים. מאמר זה מפרט את מגוון הטיפולים המסייעים לשמירת הילד יבש עד שהבעיה מטופלת באמצעות טיפולים פסיכולוגיים, או נעלמת בכוחות עצמה.

הגורמים להרטבת לילה. הגורמים להימשכות ההפרעה עשויים להיות פסיכולוגיים, סביבתיים או תורשתיים. מאמר זה מפרט את מגוון הגורמים להפרעה, ושיטות ההתמודדות.

טיפול בהרטבה. טיפול פסיוכולוגי להרטבה ובעיות שליטה בסוגרים אצל ילדים.

 

באותו נושא