דימוי גוף

דימוי גוף הוא הדרך בה אדם רואה את עצמו כשהוא מתבונן במראה, או כשהוא מדמיין את עצמו בראשו.

דימוי גוף הוא הדרך בה אדם רואה את עצמו כשהוא מתבונן במראה, או כשהוא מדמיין את עצמו בראשו. המונח כולל את החשיבה העצמית אודות המראה, כולל זיכרונות, הנחות והכללות; הדרך בה אדם מרגיש לגבי גופו, כולל הגובה, הצורה והמשקל; הדרך בה אדם מרגיש ושולט בגופו כשהוא נע; והדרך בה אדם מרגיש בתוך גופו.

מונחים קשורים:           

דימוי גוף והערכה עצמית. כשאדם סבור שהוא גבוה מידי, נמוך מידי, רזה מידי, או שמן מידי, וסבור שאילו רק היה מעט יותר גבוה, עם יותר שיער, או עם שיער מתולתל או חלק, עם אף קטן יותר וגוף מחוטב יותר, הוא היה מאושר. מאמר זה מסביר מהו דימוי גוף וכיצד הוא משפיע על ההערכה העצמית.

דימוי גוף והפרעות אכילה. זהו מצב בו אדם תופס את עצמו באופן שגוי מבחינה פיסית, ותפיסה זו משפיעה על רגשותיו. מאמר זה מסביר כיצד הרגשות עשויים להיות חיוביים או שליליים, כיצד הם מושפעים מגורמים אישיים וסביבתיים, וכיצד הם עלולים להוביל להפרעות אכילה.

השפעות התקשורת על דימוי גוף. אנו חיים בעולם רווי תקשורת, ואין לנו שליטה במסרים המשודרים מסביב לשעון. מאמר זה מסביר כיצד תקשורת ההמונים מספקת קשר המשפיע באופן משמעותי על דימוי גוף אידיאלי, ערך עצמי, והצורך להיות אטרקטיבי.

דימוי גוף. השפעות המדיה על דימוי הגוף.

 

באותו נושא