בעיות תקשורת

ההשלכות החמורות של תקשורת לקויה, והשפעות בעיות תקשורת על מצבים רבים אחרים בחיים.

כמעט כל הבעיות כרוכות בבעיות תקשורת, כמו גם מהוות סיבה ותוצאה. אי הבנות, כתוצאה מתקשורת לקויה, עלולות בקלות לגרום לסכסוך או להחמיר את המצב. בנוסף, ברגע שסכסוך פורץ, בעיות תקשורת לעיתים קרובות מתפתחות היות ואנשים במצבים אלו אינם מתקשרים זה עם זה בתדירות גבוהה או בגלוי ובדיוק כפי שהם מתקשרים כאשר היחסים אינם מתוחים,

תקשורת כרוכה במצב בו נמצאים לפחות שני צדדים, דובר ומאזין. לעיתים קיימים צדדים שלישיים, בין אנשים המעבירים הודעות מאדם אחד למשנהו, או בתקשורת בה העברת מידע היא המטה העיקרי. בעיות תקשורת עשויות להתפתח בכל המצבים האלו.

מונחים קשורים:           

בעיות תקשורת במקום העבודה. תקשורת לקויה בין מנהלים ועובדים עשויה לעכב הצלחה עסקית. מאמר זה מפרט את המצבים בהם בעיות תקשורת נובעות כשעובדים אינם בטוחים לגבי ציפיות המנהלים שלהם.

בעיות תקשורת במערכות יחסים. תקשורת עשויה לקדם או לפרק כל מערכת יחסים. מאמר זה מספק את השיטות המצוינות להתמודדות עם מערכות יחסים.

בעיות תקשורת של ילדים אוטיסטים. הפרעה בספקטרום האוטיסטי (ASD) מכסה סט נכויות התפתחותיות העלולות לגרום לבעיות חברתיות, בעיות תקשורת משמעותיות ואתגרים התנהגותיים. מאמר זה מסביר את התהליך המוחי הגורם לילדים אוטיסטים לתקשר באופן שונה מאחרים.

בעיות תקשורת בדמנציה. תקשורת הצרכים, הרצונות והרגשות חיונית לשמירה על איכות החיים ושימור תחושת הזהות. מאמר זה מפרט את שיטות ההתמודדות לתקשורת עם אדם הסובל מדמנציה, וכיצד לעודד אותו לתקשר בכל שיטה המתאימה ביותר עבורו.

בעיות בתקשורת הזוגית. מאמר על טיפול פסיכולוגי לשיפור התקשורת הזוגית.

טיפול באמנות. מאמר על טיפול באמנות לשיפור התקשורת המילולית.

 

 

באותו נושא