בייבי בלוז

זהו מצב של דכדוך ועצבות לאחר הלידה, שנמשך למעלה ממספר ימים, ואם אינו מטופל, הופך לדיכאון לאחר לידה.

לידת תינוק עשויה להיות מלהיבה אך גם מתישה. היא עשויה להביא לשמחה רבה, אך מאתגרת אף בדרכים שאינן צפויות. זמן קצר לאחר הלידה, נשים רבות חשות בכיינות ועליות ומורדות במצבי הרוח. גם כשאישה מבורכת עם תינוק יפה ובריא, ובן זוג אוהב, היא עשויה למצוא את עצמה בוכה על דברים שבדרך כלל אינם מפריעים לה.

מונחים קשורים:           

טיפול בבייבי בלוז. אם התסמינים אינם נעלמים לאחר מספר שבועות, או שהם מחמירים, יתכן שמדובר בדיכאון לאחר לידה, המפריע ליכולת לטפל בילד, ולכן חשוב לקבל טיפול מידי. מאמר זה מפרט את שיטות הטיפול והתמיכה הנחוצות לשיבה לאימהות מאושרת.

הגורמים לבייבי בלוז. זוהי הצורה החמורה ביותר של דיכאון לאחר לידה, שכן התסמינים נראים רגילים ובדרך כלל מקשרים אותם לשינויים הורמונאליים. מאמר זה מפרט את ההבדל בין בלבול ועצב לאחר הלידה, הקשורים לשינויים הורמונאליים, לבין מצב דכדוך אמיתי הקשור לבייבי בלוז והמשפיע על שינויי רגשות.

בייבי בלוז או דיכאון לאחר לידה. תופעה זו מאובחנת כשאם חדשה אינה מרגישה את מה שהיא סבורה שהיא אמורה להרגיש לאחר הלידה, ונבוכה להודות בפני עצמה ובפני אחרים שהדברים אינם מסתדרים. מאמר זה מפרט את חשיבות הטיפול גם כשהתסמינים אינם חמורים.

הסתגלות להורות. מאמר על התמודדות הורים עם תפקידי ההורות.

 

באותו נושא