אנורקסיה נרבוזה

הפרעת אכילה המתבטאת בפחד קיצוני מפני עלייה במשקל.

זוהי הפרעת אכילה המתאפיינת במשקל נמוך, פחד מעלייה במשקל, רצון חזק להיות רזה, והגבלת מזון חמורה. אנשים רבים הסובלים מהפרעה זו רואים את עצמם כבעלי עודף משקל למרות שבמציאות הם בעלי תת משקל. כששואלים אותם, הם בדרך כלל מכחישים את המשקל הנמוך שלהם, ושוקלים את עצמם לעיתים קרובות.

חלק מהאנשים עם הפרעה זו יכפו על עצמם להקיא או ישתמשו בחומרים משלשלים על מנת לייצר ירידה במשקל. הסיבוכים עשויים לכלול בין היתר אוסטיאופורוזיס, בעיות פוריות, ונזק ללב. נשים סובלות בדרך כלל מהפסקת תקופת הווסת כתוצאה מההפרעה.

מונחים קשורים:

אנורקסיה: תסמינים, גורמים וטיפול. אתר HelpGuid.org מפרט את הגורמים, התסמינים ושיטות הטיפול בהפרעה זו. למרות חומרת התסמינים, זוהי הפרעה שניתנת היטב לטיפול. הימנעות מקבלת טיפול עלולה להוביל למחלות מסובכות ואף למוות.

התאוששות מאנורקסיה. אתר Beat מפרט את שיטות ההתאוששות מאנורקסיה, כולל מחקרים, וחשיבות שיטות ההתאוששות בשילוב עם הטיפול הפסיכולוגי, על מנת לוודא את הימנעות הישנות ההפרעה.

מוח-גוף: מחקר אוקספורד להפרעות אכילה. פירוט המחקרים להבנת התהליכים הקוגניטיביים, הרגשיים והגופניים הנמצאים בבסיס הפרעת אכילה חמורה. זהו מחקר טרנס תחומי המעורב במדעני מוח קליניים, ומטרתו לתרגם את הממצאים לשיטות טיפול חדשניות.

עיוות הדימוי העצמי. השפעות התקשורת ותכתיבים חברתיים על הדימוי העצמי, השימוש בפוטושופ והתפחות הפרעות אכילה.

 

באותו נושא