אוטיזם רגרסיבי

מצב זה מתרחש כשילד מתפתח כראוי, אבל אז מתחיל לאבד את כישורי הדיבור והכישורים החברתיים, בדרך כלל בגיל שנתיים, ולאחר מכן מאובחן עם אוטיזם.

מצב זה מתרחש כשילד מתפתח כראוי, אבל אז מתחיל לאבד את כישורי הדיבור והכישורים החברתיים, בדרך כלל בגיל שנתיים, ולאחר מכן מאובחן עם אוטיזם. לא קיימת הגדרה סטנדרטית לרגרסיה, ושכיחות התופעה משתנה בהתאם לחומרת התסמינים של הילד. חלק מהילדים מפגינים תערובת תכונות, עם מספר עיכובים מוקדמים ומספר עיכובים המתפתחים בהמשך. קיימות ראיות של ספקטרום רציף של התנהגויות, ולא קיימת הבחנה בשחור-לבן בין אוטיזם עם ובלי רגרסיה.

מונחים קשורים:           

האם קיים מצב של אוטיזם רגרסיבי? מומחים סבורים כי מצב של התפתחות מאוחרת הקשורה לעיכובים בכישורים חברתיים ויכולות מוטוריות פשוט אינו נכון. מאמר זה מסביר את דיוק ההגדרות והבחנה בין אוטיזם לבי התפתחות מאוחרת.

סימני אוטיזם. מאמר זה מפרט את הסימנים המעידים על התפתחות אוטיזם, בהתאם לאבני הדרך ההתפתחותיות המצופות מילד.

אוטיזם רגרסיבי וחיסון MMR. מאמר זה נכנס לעומק משמעותי ביחס לאוטיזם וחיסון. MMR מתאר את העלייה המדהימה של אוטיזם בילדים לאחר חיסון, אך מתייחס אף לשינוי במדיניות החיסון וביחס לתרופות.

פריצת דרך בגילוי הגורם לאוטיזם. בדרך כלל הורים מקבלים את ההודעה כי לילד יש אוטיזם, ללא סיבה ידועה או טיפול ידוע, מלבד אולי טיפול התנהגותי. מאמר זה סוקר את פריצת הדרך בגילוי הגורם למחלה, ואפשרויות הטיפול.

באותו נושא