פסיכולוג מומלץ

פסיכולוג מומלץ

מיהו פסיכולוג מומלץ?

ישנן מקרים רבים שצריך להיעזר בפסיכולוג, מקרים הנוגעים הן למבוגרים והן לילדים כאחד. פסיכולוג הוא זה שאמור לאבחן בעיה כלשהיא, בעיה שבגינה המטופל סובל מחרדות או מכל בעיה נפשית קלה אחרת, אך פסיכולוג הוא גם בן שיחה בשביל לשפוך אצלו את הלב. פעם ללכת לפסיכולוג היה בושה ומי שהיה הולך להיפגש עם איש מקצוע כזה לא היה מעיז לספר לאף אחד בכדי שלא יחשבו שהוא לא נורמלי אך היום זה כבר ברור לכולם שכל אחד צריך מישהו לדבר איתו, מישהו לשפוף בפניו את הלב. אז איך מוצאים פסיכולוג מומלץ בתוך ים הפסיכולוגים?

אין כמו המלצה

אם אנו לא מתביישים בזה שאנו רוצים ללכת לפסיכולוג זה קודם כל אומר שמצבנו טוב. אין מה להתבייש בזה ורבים עושים כך בשביל לדבר עם מישהו מקצועי. ולכן, אם אנו רוצים למצוא פסיכולוג מומלץ עלינו קודם כל להתייעץ עם מישהו שקרוב אלינו שגם הוא היה אצל פסיכולוג בזמן האחרון. במידה ויש לנו מישהו כזה שהיה מרוצה מהפסיכולוג אליו הוא הלך ויכול להמליץ לנו עליו מה טוב. אין דרך טובה יותר מאשר המלצה ממישהו שסומכים אליו בכל הקשור לפסיכולוג כמו כל איש מקצוע אחר שאנו צריכים את שירותיו.

איזה תכונות צריך הפסיכולוג?

הפסיכולוג כפי שציינו הוא סוג של כותל לבכות לו ולכן, פסיכולוג חייב להיות קודם כל קשוב. קשב היא התכונה החשובה ביותר במקצוע הזה ומי שאין לו אותה לא יכול לעסוק במקצוע. שנית הבנה, גם אם מה שהמטופל אומר לא ממש נשמע טוב לפסיכולוג הוא צריך בכל זאת להמשיך ולשמוע אותו. ושלישית, פסיכולוג צריך להיות עם עצות חכמות ובכלל חוכמת חיים בכדי שיוכל להדריך את המטופל שלו בנבכי החיים יעזור לו להתמודד עם בעיות היום יום שכל אחד חווה במהלך חייו.

פסיכולוג אם כן הוא איש מקצוע שיש לו תפקיד חשוב, הקשבה וסיוע למי שצריך אותו כמו גם מתן עצות חכמות ומועילות לאחד כזה. אין מה להתבייש ואפילו מומלץ לכל אחד ללכת לפסיכולוג.

ההמלצות שלנו:

  • ד"ר כרמית וגשל - פסיכולוגית קלינית מומחית. מתמחה בטיפול במבוגרים וכמו כן עושה טיפולים זוגיים וטיפולים קבוצתיים.
  • ד"ר איתמר פסקל - פסיכולוג קליני - מתמחה בטיפול למבוגרים ובני נוער. עורך אבחונים פסיכולוגים במכון תל אביב לפסיכותרפיה.
  • ד"ר ג'וי בנטוב - פסיכולוגית ילדים מומחית, מטפלת בילדים באמצעות משחק (תרפיית משחק), הדרכת הורים ועורכת אבחונים פסיכו-דיאגנוסטיים.

יש לכם המלצות על פסיכולוגים? שלחו לנו כאן.